کاربرد کامپیوتر تولیدکننده نرم افزار مالی - اداری

نرم افزار حسابداری برای داروخانه

نرم افزار حسابداری برای داروخانه

خرید نرم افزار حسابداری برای داروخانه ها

همه مشاغلی که در حوزه های مختلف راه اندازی می شوند و شروع به کار می کنند، بدیهی است که به دنبال کسب سود بیشتر و همچنین درآمد بالاتر هستند. به همین دلیل اولین پیشنهاد مهمی که به افراد و تیم های مختلف گفته می شود، استفاده از نرم افزار حسابدرای است. نرم افزارهای حسابداری که امروزه توسط شرکت های تخصصی طراحی می شود، به حسابداران و حتی به افراد مبتدی در مورد فرایندهای مالی و اقتصادی دید و شناخت کافی می دهد؛ تا بدون صرف زمان زیاد و بدون خطا به امور مالی رسیدگی کنند. این ویژگی در مورد همه مشاغل از جمله داروسازان و داروخانه ها نیز صدق می کند. چرا که خوشبختانه نرم افزار حسابداری داروخانه ها که صرفا برای داروخانه طراحی شده، وجود دارد. این نرم افزار به صورتی طراحی شده که امکانات جامع و کاملی در مورد فرایندهای مالی در اختیار کاربران قرار می دهد. بنابراین در برخی موارد اگر آشنایی کمی با نرم افزارهای حسابداری داشته باشید، می توانید به راحتی از آن استفاده کنید و به امکانات مختلف آن دسترسی داشته باشید. برای آشنایی بیشتر همراه ما باشید تا با ویژگی های نرم افزار حسابداری برای داروخانه ها، و مزایای مختلف آن آشنا شوید.

خرید نرم افزار دارایی ثابت از کاربرد کامپیوتر

نرم افزار حسابداری برای داروخانه ها چیست؟

نرم افزار حسابداری داروخانه ها نرم افزاری است که صرفا برای استفاده در داروخانه ها طراحی شده است. با استفاده از این نرم افزار رسیدگی، مدیریت و کنترل فرایندها و امور مالی توسط داروساز یا کاربران فعال در بخش صندوق داروخانه آسان تر خواهد شد. در واقع همان طور که می دانید در داروخانه ها حتی داروخانه های کوچک روزانه حجم زیادی از فرایندها و داد و ستدهای مالی انجام می شود که رسیدگی به این امور مالی به صورت دستی و با روش های قدیمی امکان پذیر نیست. به صورتی که با عدم رعایت این موارد امکان بروز خطا و ضرر و زیان های مالی افزایش می یابد. اما با خرید نرم افزار حسابداری برای داروخانه ها و استفاده از آن، ثبت داروها، کنترل هزینه ‌ها، صدور فاکتور، محاسبه سود، محاسبه مالیات به صورت خودکار، رسیدگی و مدیریت حجم بالای تراکنش‌ های مالی، ثبت و مدیریت هزینه، محاسبه سود و زیان و … کاربرد زیادی دارد.

حسابداری داروخانه چگونه است؟

یکی از ویژگی های منحصر به فرد حسابداری این است که در برخی موارد و برخی مشاغل ممکن است روند رسیدگی به امور و فرایندهای مالی با یک دیگر فرق دارد. این موضوع در مورد حسابداری داروخانه نیز صدق می کند. حسابداری داروخانه شامل مراحل مختلفی از جمله دریافت نسخه، ثبت نسخه و اقلام مختلف آن، محاسبه قیمت کل، کسر مبلغ بیمه، و مشخص شدن حق پرداخت توسط بیمار و سپس پرداخت آن به صورت نقد یا غیر نقد توسط بیمار است. کلیه این مراحل ممکن است در عرض چند ثانیه یا چند دقیقه انجام شود؛ اما با توجه به این که نوع بیمه بیماران، نوع خدمات داروخانه، قیمت داروها و … با یک دیگر متفاوت است، همچنین در برخی موارد بیماران مبلغ پرداختی را به صورت نقدی یا غیر نقدی پرداخت می کنند؛ عملا کنترل کردن این فرایندها سخت و زمان بر است . به همین دلیل با خرید نرم افزار حسابداری برای داروخانه ها انجام کلیه امور به راحتی امکان پذیر خواهد بود.بنابراین به طور کلی می توان گفت حسابداری داروخانه شامل موارد مختلفی از جمله  ثبت هزینه‌ ها، مدیریت و کنترل دارو‌ها، ثبت و گزارش معاملات مالی، عملکرد مالی و مدیریت جریان نقدی داروخانه است. ‌

نرم افزار حسابداری برای داروخانه

برای خرید نرم افزار خزانه داری کلیک کنید

راه کارهای نرم افزار حسابداری داروخانه چیست؟

همه مشاغل از جمله داروخانه ها دارای منابع و دارایی هایی هستند که به عنوان سرمایه آن ها محسوب می شود. به همین دلیل همواره انتظار می رود که این منابع و سرمایه ها در آینده باعث افزایش سود یا سایر منافع دیگر برای صاحبان سرمایه شود. بنابراین در چنین مواردی نیاز به خرید نرم افزار حسابداری برای داروخانه ها بیش از پیش احساس می شود. دارایی های داروخانه به چند دسته مختلف دارایی های جاری، دارایی های نا مشهود و دارایی های ثابت تقسیم می شود. اما نکته مهم این است که نرم افزار حسابداری داروخانه حتی به کاربران و حسابداران در بخش مالی دید می دهد که سایر دارایی های نا مشهود، ثابت و دارایی های جاری را به صورت دقیق و کامل در نرم افزار ثبت کنند تا جای هیچ شبهه ای باقی نماند. علاوه بر این، یکی از مهم ترین راهکارهایی که نرم افزار حسابداری داروخانه در اختیار کاربران و حسابداران قرار می دهد امکان محاسبه فرایندها و امور مالی زیر است:

 • محاسبه سود کالاهای مختلف از جمله داروهای بهداشتی، آرایشی، درمانی و …
 • روش تعیین اضافه بها برای محصولات و داروهای مختلف
 • ارائه روش تعیین محاسبه کردن حاشیه سود

امکانات نرم افزار حسابداری داروخانه چیست؟

همان طور که در پاراگراف های بالاتر نیز ذکر شد، نرم افزارهای حسابداری داروخانه صرفا برای استفاده در این شغل طراحی شده است. به همین دلیل امکانات و گزینه های مختلف و آسانی را برای رسیدگی به امور مالی در اختیار حسابداران قرار می دهد. به طور کلی نرم افزار حسابداری داروخانه ها که توسط شرکت کاربرد کامپیوتر طراحی و ارائه شده، امکانات مختلف زیر را ارائه می کند:

 • مدیریت و کنترل وجوه نقد
 • ثبت حساب‌ ها
 • مدیریت هزینه ‌ها
 • صورت‌ های مالی
 • اسناد مالی
 • کنترل جریان نقدینگی
 • مجهز شده به سیستم حقوق و دستمزد کارکنان
 • تعیین سطوح دسترسی
 • تعریف سطوح قیمتی برای دارو‌ها
 • گزارش‌ های پیشرفته
 • امکان ثبت همزمان چندین نوع فاکتور
 • محاسبه مالیات بر ارزش افزوده
 • تعریف نامحدود انبار
 • ثبت نسخه با سرعت بالا
 • تایید اتوماتیک نسخه‌ های تامین اجتماعی

خرید نرم افزار حسابداری برای داروخانه ها از شرکت کاربرد کامپیوتر

تهیه و خرید نرم افزارهای تخصصی یکی از مهم ترین ویژگی ها و اقداماتی است که می توان به منظور رسیدگی هر چه بهتر به امور مالی انجام داد. شرکت کاربرد کامپیوتر با طراحی و ارائه بهترین نرم افزارهای تخصصی برای مشاغل مختلف ارائه کننده نرم افزار حسابداری داروخانه ها است. در این مقاله به طور کامل به بررسی کامل تر نرم افزار حسابداری داروخانه ها، ویژگی ها و امکانات مختلف آن پرداخته شد. برای خرید نرم افزار حسابداری برای داروخانه ها می توانید از طریق شرکت کاربرد کامپیوتر اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید