کاربرد کامپیوتر تولیدکننده نرم افزار مالی - اداری

معرفی نرم افزار حسابداری متصل به مودیان

معرفی نرم افزار حسابداری متصل به مودیان

نرم‌ افزار سامانه مودیان کاربرد کامپیوتر را می‌توان به‌عنوان یک نوع نرم‌ افزار حسابداری (خرید و فروش) متصل‌ به مودیان توصیف کرد که برای افراد و واحدهای اقتصادی، امکان ثبت مکانیزه صورت‌حساب‌های الکترونیکی را فراهم می‌کند. واحدهای صنفی و اشخاص حقوقی موظف هستند تا پایانه‌های فروشگاهی خود، از جمله دستگاه‌های کارت‌خوان بانکی و درگاه‌های پرداخت الکترونیکی را در سامانه مودیان مالیاتی ثبت کرده و آن‌ها را به این پلتفرم متصل کنند. این‌کار با استفاده از سیستم حسابداری متصل به مودیان کاربرد کامپیوتر به‌راحتی انجام می‌شود و فرآیند ارسال فاکتور فروش برای افراد را کم هزینه‌تر می‌کند. در ادامه مطلب با معرفی ویژگی‌های این نرم افزار همراه ما باشید.

سامانه مودیان چیست و برای چه افرادی کارآمد است؟

درواقع سامانه مودیان یک سامانه آنلاین متصل‌به نرم افزار حسابداری است که توسط سازمان امور مالیاتی طراحی شده و تمامی صاحبان کسب‌وکار که فعالیت اقتصادی دارند، چه حقیقی و چه حقوقی، موظف‌به ارسال صورت حساب به ‌این سامانه هستند. سامانه مودیان، درگاه آنلاین جمع‌آوری اطلاعات معاملات مشمولان یا مودیان مالیاتی است که بر اساس آخرین قوانین و بخشنامه‌ها جهت ارسال صورتحساب الکترونیک به اشخاص حقوقی و حقیقی طبق برنامه زمان‌بندی معرفی شده است.

کاربرد سامانه مودیان کاربرد کامپیوتر در کسب‌وکارها

این سامانه جهت بهبود شیوه محاسبه مالیات مودیان و سهولت در پرداخت مالیات از طریق اینترنت و همچنین شفافیت درآمد و هزینه‌های مودیان هر کسب‌وکاری طراحی شده است و کاربردهای آن عبارتند از:

 • ارسال صورتحساب الکترونیکی

کاربران می‌توانند با نرم‌ افزار حسابداری (خرید و فروش) متصل‌ به مودیان برای ارسال فاکتور‌های فروش رسمی به اداره دارایی و مالیات از طریق ماژول نرم افزار مالیاتی و با دریافت کد حافظه مالیاتی اقدام نمایند. فرق نمی‌کند که شما صاحب یک کسب‌وکار حرفه‌ای یا نوپا باشید، با نرم‌ افزار حسابداری (خرید و فروش) متصل‌ به مودیان آنلاین به‌راحتی مثل یک حسابدار حرفه‌ای، می‌توانید امور مالی را ثبت کنید.

 • نصب آسان و بدون دردسر

به‌دلیل آنلاین و تحت وب بودن این نرم افزار، دردسرهای نصب و هزینه‌های نگه‌داری ندارد و نسخه‌های جدید برنامه به‌صورت اتوماتیک به‌روزرسانی می‌شود.

 • پشتیبانی آنلاین

کاربرد کامپیوتر یک تیم پشتیبانی قوی، آماده پاسخ به سوالاتت شما را انتخاب کرده است.

ویژگی‌های نرم افزار واسط سامانه مودیان

برای این‌که یک نرم‌ افزار حسابداری (خرید و فروش) متصل‌ به مودیان داشته باشید نیاز است نرم افزار شما دارای امکانات و ویژگی‌های متعدد داشته باشد. در ادامه به برخی از ویژگی های نرم افزار واسط حسابدار کاربرد کامپیوتر اشاره می‌کنیم. با داشتن این ویژگی‌ها، نرم‌افزار واسط سامانه مودیان می‌تواند به بهترین نرم‌افزارهای سامانه مودیان تبدیل شود. باید عنوان کنیم که افزونه‌ی واسط سامانه مودیان کاربرد کامپیوتر دارای تمامی این ویژگی‌ها است. این ویژگی‌ها عبارتند از:

 • مدیریت کالا و خدمات

نرم‌افزار امکان مدیریت کامل کالاها و خدمات شما را فراهم می‌کند.

 • مدیریت مشتریان

این ویژگی به شما امکان می‌دهد اطلاعات مشتریان را به‌طور کامل مدیریت کنید.

 • مدیریت فاکتورهای فروش

این نرم‌ افزار حسابداری (خرید و فروش) متصل‌ به مودیان قابلیت ایجاد و مدیریت فاکتورهای فروش را دارد.

 • مدیریت برگشت از فروش

این نرم افزار به شما کمک می‌کند با برگشت کالاها به انبار و مشتریان مرتبط، مدیریت بهتری داشته باشید.

 • امکان طراحی فاکتور چاپی

نرم افزار قابلیت طراحی و چاپ فاکتورها را دارد.

 • ایمپورت پیشرفته از اکسل

این نرم‌ افزار حسابداری (خرید و فروش) متصل‌ به مودیان قابلیت ورود اطلاعات از فایل‌های اکسل را دارد.

 • استعلام وضعیت فاکتور در سامانه مودیان

امکان بررسی وضعیت فاکتورها در سامانه مودیان از طریق این نرم افزار فراهم است.

 • نداشتن محدودیت در صدور فاکتور و ارسال به سامانه مودیان

امکان صدور و ارسال فاکتورها به تعداد دلخواه در این نرم افزار وجود دارد.

 • اکسپورت به اکسل

نرم افزار  قابلیت خروجی‌گیری اطلاعات به فرمت اکسل را دارد.

 • گزارش مرور فروش

نرم افزار قابلیت تولید گزارشات جامع از عملکرد فروش را دارد.

 • پشتیبانی از الگوهای صورت حساب سامانه مودیان

در این نرم افزار امکان انطباق با الگوهای مورد نیاز سامانه مودیان فراهم است.

 • ارسال مستقیم به سامانه مودیان با کد حافظه مالیاتی مودی

نرم افزار نام‌برده امکان ارسال سریع و مستقیم به سامانه مودیان را با استفاده از کد حافظه مالیاتی مودی را دارد.

 • داشبورد ویژه سامانه مودیان

ارسال الکترونیکی صورتحساب‌ها به سامانه مودیان در نرم افزار حسابداری

باتوجه به الزامی بودن ارسال فاکتورهای فروش و خدمات به سامانه مودیان برای افراد حقیقی‌وحقوقی، نیاز است که ابتدا در سامانه مودیان ثبت‌نام کرده و سپس به‌خرید از نرم‌افزار سامانه مودیان اقدام کنند. افراد حقیقی‌وحقوقی می‌توانند با استفاده از نرم‌افزار سامانه مودیان به‌صورت مستقیم فاکتورهای الکترونیکی را ارسال کنند. این روش ارسال فاکتور الکترونیکی از طریق نرم‌افزار فاکتور فروش نسبت‌به دیگر روش‌ها به‌صرفه‌تر است.

انواع روش‌های ارسال فاکتور الکترونیکی به سامانه مودیان

برای ارسال اطلاعات به سامانه مودیان برای فاکتورهای فروش و خدمات، به‌صورت کلی سه روش در دسترس است که عبارتند از:

 • استفاده از خدمات شرکت‌های معتمد مالیاتی

اگر در کسب‌وکار خود زمان‌کافی برای ارسال صورت‌حساب‌های الکترونیکی به سامانه مودیان را ندارید یا اطلاعات کافی در مورد قوانین سامانه مودیان را ندارید، این روش مناسب است. این شرکت‌ها به‌عنوان نماینده شما عمل می‌کنند و اطلاعات مالیاتی شما را به سامانه مودیان ارسال می‌کنند. این گزینه برای کسانی مناسب است که تمایلی به انجام این کار به صورت شخصی ندارند و یا زمان کافی برای ارسال فاکتور به سامانه مودیان را در اختیار ندارند. توجه فرمایید که ارسال اطلاعات مالیاتی از طریق شرکت‌های معتمد مالیاتی مشمول هزینه‌بر است.

 • خرید نرم‌افزار سامانه مودیان

نرم ‌افزار سامانه مودیان یک ابزار برای ارسال اطلاعات به سامانه مودیان است. شما در هر کسب‌وکاری می‌توانید با خرید نرم ‌افزار که در پلن‌های مختلفی ارائه می‌شود و متناسب با نیاز مودی قابل خرید است، این روش جزو امن‌ترین روش‌ها محسوب می‌شود، چرا که مانند روش استفاده از خدمات شرکت‌های معتمد قرار نیست اطلاعات مالیاتی در اختیار افراد دیگر قرار دهید، همچنین به‌جز پرداخت هزینه برای دریافت نرم افزار واسط، هزینه‌ی دیگری مشمول شما نمی‌شود.

 • استفاده از نرم‌افزار حسابداری متصل به مودیان کاربرد کامپیوتر با قابلیت ارسال فاکتور الکترونیکی

نرم‌افزار کاربرد کامپیوتر امکان ارسال فاکتورهای الکترونیکی را برای شما فراهم می‌کند و به‌واسطه آن می‌توانید به‌راحتی فاکتورهای فروش را به سامانه مودیان ارسال کنید.

مراحل صدور صورتحساب الکترونیکی مالیاتی سامانه مودیان

همه مودیان مالیاتی طبق قانون مالیاتی باید در سامانه مالیاتی صورتحساب‌های مربوط به فاکتورهای خرید و فروش، معاملات و به‌ویژه پایانه‌های فروشگاهی ثبت کنند مراحل صدور صورتحساب الکترونیکی عبارتند از:

 • از طریق سامانه مربوطه در نظام مالیاتی ثبت نام کنید.
 • برای صدور صورتحساب مالیاتی و اعمال تغییرات لازم و مورد نیاز باید پایانه‌های فروشگاهی معتبر تهیه کنید.
 • از طریق مراکز صدور گواهی امضای الکترونیکی، اقدام به دریافت آن نمایید.
 • شناسه یکتای حافظه مالیاتی دریافت کنید.
 • مطابق با استانداردهای سازمان مالیاتی، مشخصات را پیکربندی و سپس در سامانه و پایانه فروشگاهی ثبت کنید.
 • از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت، اقدام به دریافت شناسه کالا و خدمات کنید.
 • برای دریافت فهرست شناسه کالا/ خدمات تخصیص داده شده به همراه نرخ/ مشمولیت مالیات بر ارزش افزوده از سامانه دریافت شناسه کالا/ خدمات وارد آدرس اینترنتی gov.ir شوید.
 • براساس ضوابط سازمان مورد نظر، صورتحساب الکترونیکی را از طریق پایانه‌های فروشگاهی دریافت کنید. صورت‌حساب مالیاتی را به سامانه مودیان مالیاتی ارسال کنید.

مزایای ارسال صورتحساب به سامانه مودیان

 • با افزایش دقت در محاسبات، میزان خطا و اشتباه کاهش پیدا می‌کند.
 • زمان‌بندی دقیق ارسال اظهارنامه، احتمال جریمه‌های مالیاتی را کاهش می‌دهد.
 • هر کدام از مودیان صرفا با نام کاربری و رمز عبور شخصی خود وارد سامانه شده و امکان رویت مدارک سایر مودیان را ندارند. به‌این ترتیب امنیت اطلاعات ثبت‌شده به‌طور کامل حفظ می‌شود.

مراحل اتصال به سامانه مودیان با نرم افزار

برای اتصال به سامانه مودیان نیاز است تا نرم افزار برای کسب‌وکار شما دسترسی شخصی تعریف کند. با ورود اطلاعات حقوقی کسب‌وکار می توانید کلیدهای لازم را دریافت کنید و سپس برای وارد کردن در سامانه ساماندهی از آن استفاده کنید

 • مرحله اول

ابتدا اطلاعات حقوقی کسب و کار را وارد کنید تا CSR و کلیدهای که باید در سامانه مالیاتی وارد کنید برای شما ایجاد شود.

 • مرحله دوم

کلیدهای ایجاد شده را دانلود کنید تا بتوانید آن رادر سامانه مالیاتی وارد کنید

 • مرحله سوم

پس از ورود به کارپوشه خود از قسمت ورود به پرونده دکمه دریافت شناسه یکتا را بزنید. همان‌طور که می دانید یکی از مراحل اصلی صدور صورتحساب الکترونیکی، ارسال کردن شناسه یکتا است روش دریافت شناسه یکتای الکترونیکی در نرم‌ افزار حسابداری (خرید و فروش) متصل‌ به مودیان این‌گونه است که ابتدا باید به آدرس اینترنتی tax.gov.ir مراجعه کنید و کار پوشه اختصاصی مودی مالیاتی را انتخاب کنید. پس از انتخاب پرونده مالیاتی مورد نظر، اطلاعات لازم را برای پرونده مالیاتی تکمیل کنید. روش ارسال اطلاعات مورد نظر را انتخاب و گواهی امضای الکترونیکی را ارسال نمایید تا شناسه یکتای الکترونیکی را دریافت کنید.

 • مرحله چهارم

پس از ورود به نرم افزار و دریافت شناسه لازم است تا مشتریان را تعریف کنید. تعریف مشتریان و دریافت کد کالا و خدمات، لیست فاکتورها را به‌شکل فایل اکسل دریافت کنید. فاکتور مورد نظر خود را بر اساس فیلترهای تاریخ و مشتریان، انتخاب و به سامانه ارسال کنید.

 • مرحله پنجم

می‌توانید وضعیت صورت‌حساب فاکتور در سامانه را مشاهده کنید و درصورت تایید و ارسال موفق، شماره مالیاتی را ثبت کنید.

امکانات نرم افزار حسابداری (خرید و فروش) سامانه مودیان کاربرد کامپیوتر

به‌موجب قانون، تمام افراد مشمول باید در سامانه مودیان ثبت‌نام کنند و پس از عضویت در این سامانه، باید صورت‌حساب‌های الکترونیکی مرتبط با فروش‌کالاها و خدمات را از طریق کارپوشه اختصاصی‌شان در سامانه مودیان ارسال کنند. برای ارسال این صورت‌حساب‌ها، افراد می‌توانند از نرم‌افزار حسابداری متصل به مودیان استفاده کنند. کاربرد کامپیوتر امکاناتی را برای این نرم افزار در نظر گرفته است که عبارتند از:

 • دریافت آسان فایل اکسل فاکتورها

شما در این نرم افزار می‌توانید لیست کالاها، مشتریان و کدینگ حسابداری را به‌راحتی و در سریع‌ترین زمان به شکل فایل اکسل از نرم افزار دریافت کنید.

 • ارسال سریع صورت‌حساب به سامانه با چند کلیک ساده

پس از انتخاب فایل اکسل فاکتورهای مورد نظر تنها با چند کلیک ساده، صورت‌حساب خود را به سامانه ارسال می‌کنید.

 • عدم محدودیت ارسال فاکتور به سامانه مودیان

بدون هیچ محدودیتی می‌توانید هر تعداد فاکتور که مد نظر دارید، به‌طور مستقیم به سامانه ارسال کنید. این قابلیت به‌ویژه برای طلافروشان در نرم‌ افزار حسابداری (خرید و فروش) متصل‌ به مودیان کاربردی‌تر است.

 • استعلام آسان فاکتورها بدون ورود به پنل سامانه مودیان

هرزمان که نیازبه بررسی صورت حساب‌های خود داشته باشید می‌توانید آخرین وضعیت ارسالی‌ها را در پنل کاربری خود مشاهده کنید.

 • دریافت به‌روزرسانی و آموزش های رایگان توسط تیم پشتیبانی

تیم پشتیبانی چرتکه آماده ارائه خدمات مشاوره و آموزش‌های لازم به کاربران است به‌ویژه هنگام دریافت به‌روزرسانی‌ها و اضافه شدن امکانات جدید به نرم افزار.

 • استعلام کد اقتصادی

استعلام کد اقتصادی برای اطمینان از فعال بودن پرونده مالیاتی در این نرم افزار امکان‌پذیر است.

 • امکان اصلاح صورت‌حساب

قابلیت اصلاح و یا ابطال صورت‌حساب در نرم‌ افزار حسابداری (خرید و فروش) متصل‌ به مودیان کاربرد کامپیوتر وجود دارد.

 • پشتیبانی قوی

تیم پشتیبانی قدرتمند برای آموزش و پاسخ به سوالات کاربران در این نرم افزار فراهم است.

 • چاپ فاکتور رسمی

امکان چاپ صورت‌حساب رسمی و ارسال در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد.

 • ارسال آنی فاکتورها

دریافت هم زمان صورت حساب‌ها از اکسل و ارسال آنی به سامانه وجود دارد.

مهم‌ترین مزیت استفاده از نرم افزار واسط سامانه مودیان عبارتند از:

کاربرد کامپیوتر به‌عنوان بهترین نرم افزار ارسال صورت‌حساب به سامانه مودیان، پرداخت مالیات را آسان‌تر از همیشه می‌کند. مزایای دیگر این نرم افزار عبارتند از:

 • سرعت بالا
 • نصب راحت بر روی سیستم عامل ویندوز، گوشی و تبلت
 • امکان اتصال در هر زمان و هر مکان
 • امکان دورکاری برای کارمندان
 • به روزترین استانداردهای امنیتی
 • سازگار با دستگاه‌های هوشمند اندروید و IOS
 • کاهش هزینه‌های سازمان به‌دلیل استفاده از یک نرم افزار صدور صورتحساب الکترونیکی
 • عدم نیاز به ارسال اطلاعات محرمانه کسب‌وکار به شرکت‌های معتمد مالیاتی
 • امکان نظارت مستقیم برصورتحساب های ارسال شده به سامانه
 • ارسال بدون محدودیت صورتحساب‌ها
 • تضمین امنیت اطلاعات مالی
 • کاربری آسان
 • پشتیبانی اختصاصی
 • متناسب با نیاز کسب‌وکارها
 • سفارشی سازی نرم افزار
 • قیمت مناسب
 • گزارش‌های کاربردی و دقیق
 • اعلام خودکار سررسید چک‌ها
 • داشبورد پیشرفته
 • سرعت بالای ثبت اطلاعات
 • صدور انواع فاکتور و اسناد
 • مدیریت و کنترل انبار
 • تست رایگان نرم افزار

کلام آخر

به‌طور خلاصه، در مطالب بالا به معرفی نرم‌ افزار حسابداری (خرید و فروش) متصل‌ به مودیان، مزایا، نحوه ثبت نام در سامانه و نحوه ارسال صورت‌حساب‌های الکترونیکی در این نرم افزار پرداختیم. به‌طور خلاصه، یکی از مهم‌ترین قوانینی که امروزه اجرای آن در دستور کار قرار گرفته، رعایت همه قوانین و مقررات مالیاتی است. طبق ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم، همه اشخاص حقوقی برای انجام معاملات خود با سایر اشخاص ثالث باید از طریق نرم افزار یا سایر روش‌ها صورت‌حساب صادر کنند. انتخاب نرم‌افزار مناسب برای ارسال اطلاعات به سامانه مودیان در سامانه کاربرد کامپیوتر برای افراد حقوقی و حقیقی فراهم است.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید