کاربرد کامپیوتر تولیدکننده نرم افزار مالی - اداری

نرم افزار حسابداری پوشاک

نرم افزار حسابداری پوشاک

با روی کار آمدن نرم‌ افزار حسابداری پوشاک، دیگر اموری همچون محاسبه و ثبت هزینه‌ها، ثبت و صدور فاکتورها، بررسی و محاسبه سود و زیان فروشگاه‌ها، مدیریت موجودی انبارها، محاسبه مالیات و… به صورت دستی انجام نمی‌شوند.

در واقع در چندسال اخیر با وجود پیشرفت‌های قابل توجهی که بشر در حوزه‌های برنامه نویسی و هوش مصنوعی داشته است، انواع نرم افزارهای حسابداری برای پوشاک، مدیریت بسیاری از اموری که توسط نیروهای انسانی انجام می‌گرفتند را عهده‌دار شدند. البته با این تفاوت که این امور به کمک نرم افزارهای حسابداری در زمان کوتاه‌تر و با صرف هزینه‌های کمتری انجام می‌شوند.

به عبارت دیگر با روی کار آمدن نرم‌ افزار حسابداری پوشاک؛ درهای جدیدی روی فروشندگان، تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان پوشاک گشوده شده است.

در این مقاله ابتدا توضیح داده می‌شود که نرم افزار حسابداری چیست، سپس کاربردهای نرم‌ افزار حسابداری پوشاک و مشاغلی که از این نرم افزار استفاده می‌کنند مورد بررسی قرار می‌گیرند. همچنین در باب نرم افزار انبارداری و کاربردهای این نرم افزار در صنعت پوشاک نیز صحبت خواهد شد.

نرم افزار حسابداری چیست؟

در چندسال اخیر استفاده از نرم افزار حسابداری رونق قابل توجهی در بین صاحبان مشاغل متعدد داشته است. چراکه تمامی افراد در مشاغل مختلف، به دنبال راه‌حل‌های کاربردی هستند که به کمک آن‌ها بتوانند سود و درآمد حاصل از فعالیت شغلی خود را افزایش بدهند.

در واقع استفاده از نرم افزارهای حسابداری جایگزینی برای نیروهای انسانی متعدد و روش‌های محاسباتی سنتی است. همچنین نرم افزارهای حسابداری سبب ایجاد نظم و ترتیب، سهولت در انجام محاسبات، سرعت در انجام امور، از بین رفتن خطاهای انسانی در محاسبات و… می‌شوند. وجود همین قابلیت‌ها سبب شده‌اند که نرم افزارهای حسابداری متقاضیان بی‌شماری از تمامی مشاغل داشته باشند.

در حال حاضر از انواع نرم افزارهای حسابداری، جهت مدیریت بهتر امور محوله و سرعت بخشیدن به محاسبات در هر کسب‌وکاری استفاده می‌کنند؛ به عنوان مثال، نرم افزار حسابداری پوشاک، یکی از نرم افزارهای تخصصی است که با هدف مدیریت بهتر در صنعت پوشاک با ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصربه فرد مربوط به این صنعت، طراحی و به بازار عرضه شده است.

خرید نرم افزار حسابداری برای صنایع پوشاک

امروزه همه مشاغل با حوزه های کاری و فعالیتی مختلف به دنبال راه حلی برای افزایش سود و درآمد هستند. به همین دلیل همواره روش های مختلفی را برای ایجاد نظم و بهبود و پیشرفت کسب و کارشان انجام می دهند. این موضوع مورد همه مشاغل از جمله مشاغل فعال در حوزه تولید و فروش پوشاک صدق می کند. بدین صورت که این افراد یا مدیران فعال در این زمینه، با خرید نرم افزار حسابداری یا سایر نرم افزارهای کاربردی برای شغل خود باعث ایجاد نظم و مدیریت بهتر امور خود می شوند. یکی از بهترین نرم افزارهای کاربردی برای صنایع پوشاک، نرم افزار حسابداری است که کاملا متناسب با صنعت پوشاک طراحی شده و قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فردی دارد. همراه ما باشید تا با ویژگی ها، و مزایای خرید نرم افزار حسابداری برای صنایع پوشاک به طور کامل آشنا شوید.

نرم افزار حسابداری برای صنایع پوشاک چیست؟

اداره کردن یک فروشگاه پوشاک یا سایر صنایعی که در زمینه تولید پوشاک و عرضه آن فعالیت می کنند، عملا کار دشوار و سختی است. با این که در نگاه اول بسیاری از مشتریان تصور می کنند که فعالیت در این زمینه، صرفا سود بسیار زیادی دارد. به همین منظور یکی از مهم ترین اقداماتی که می توان برای جلوگیری از بروز ضرر و زیان مالی باید انجام داد، خرید نرم افزار حسابداری صنایع پوشاک است. با استفاده از این نرم افزار می توان به کلیه امور مالی از جمله ثبت تعداد موجودی کالاها، ثبت تعداد خرید کالاها، ثبت تعداد فروش به صورت روزانه یا تعداد کل، سهم سود فروش از هر کالا، و به طور کلی موجودی کل کالاها را مدیریت و کنترل کرد. در واقع این نرم افزار با توجه به این که صرفا برای صنایع پوشاک طراحی و ارائه شده، امکان رسیدگی و مدیریت امور مالی و مالیاتی را به مدیران مالی یا حسابداران فعال در این حوزه می دهد.

نرم افزار حسابداری برای صنایع پوشاک

کاربردهای نرم افزار حسابداری پوشاک

نرم افزار حسابداری پوشاک دارای کاربردهای متعددی است؛ مهم‌ترین کاربردهای آن‌ها عبارتند از:

 • ثبت اطلاعات کامل پوشاک

یکی از مهم‌ترین کاربردهای نرم افزار حسابداری پوشاک، ثبت جزئیات کامل البسه است. با کمک چنین نرم افزارهایی این امکان فراهم است که بدون محدودیت، کلیه اطلاعات پوشاک اعم از رنگ، جنس، سایز، وزن و… تعریف شوند. همچنین می‌توان البسه را به صورت گروهی با توجه به ویژگی‌های مشترک آن‌ها دسته‌بندی کرد.

 • امکان اتصال به بارکدخوان و دستگاه پز

از دیگر کاربردهای نرم افزار حسابداری پوشاک، قابلیت اتصال نرم افزار به بارکدخوان و دستگاه پز است. به کمک نرم افزارهای حسابداری می‌توان بارکد البسه را اسکن کرد. همچنین این نرم افزارها، قابلیت چاپ و تولید بارکد و همینطور ارسال مبلغ فاکتور روی دستگاه پز را نیز دارند. روش کار به این صورت است که پس از استفاده از دستگاه کارت خوان و پرداخت وجه، به صورت خودکار رسید دریافت وجه روی فاکتور ثبت می‌شود.

انجام چنین فرآیندهایی موجب نظم گرفتن کلیه حسابرسی‌ها، جلب رضایت بیشتر مشتریان و همینطور عدم اتلاف زمان و بالاتر رفتن سرعت فروش است.

 • ثبت و صدور پیش فاکتور

ثبت و صدور پیش فاکتور یکی از امور زمان‌بر در صنعت پوشاک است که معمولا خطای انسانی بی‌شماری در آن رخ می‌دهد؛ اما در نرم افزار حسابداری برای پوشاک این قابلیت وجود دارد که ثبت و صدور پیش فاکتور البسه در کوتاه‌ترین زمان ممکن بدون خطا انجام شود.

 • مدیریت موجودی انبار ( انبارگردانی)

یکی دیگر از کاربردهای نرم افزار حسابداری برای پوشاک مدیریت موجودی انبار و یا به عبارت دیگر انبارگردانی است. به کمک نرم افزار حسابداری پوشاک، می‌توان موجودی انبارهای البسه را مدیریت و در زمان مناسب سفارشات جدید ثبت کرد. همچنین به کمک چنین نرم افزارهایی از ضرر و زیان‌های ناشی از تغییر قیمت پیشگیری می‌شود و می‌توان از حوادثی همچون مفقود شدن البسه موجود در انبار به سرعت مطلع شد.

 • امکان اتصال نرم افزار حسابداری به وب سایت

از دیگر کاربردهای نرم افزار حسابداری برای پوشاک قابلیت همگام‌سازی خودکار بین وب سایت مجموعه با نرم افزار حسابداری است. به این صورت که با اتصال نرم افزار حسابداری به وب سایت مدنظر، امکان دریافت اطلاعات مشتریان، اطلاعات پوشاک (رنگ، جنس، سایز و…)، موجودی انبار، فاکتورها و… به سهولت امکان پذیر است.

 • فروش قسطی و ثبت اقساط

از دیگر کاربردهای نرم افزار حسابداری پوشاک در مواقعی است که تولیدی‌ها نیازمند خرید مواد اولیه (پارچه) هستند و یا فروشگاه‌های پوشاک نیاز دارند که موجودی انبار خود را افزایش دهند اما به هر دلیلی امکان خرید نقد را ندارند. در این مواقع مراکزی که فروش اقساطی را انجام می‌دهند به کمک نرم افزار حسابداری پوشاک، می‌توانند نسبت به فروش اقساطی اقدام کنند و ثبت اقساط را نیز بدون کوچکترین خطا و اشتباهی انجام دهند.

 • قابلیت جست‌وجو به صورت دستی یا با کد اختصاصی

از دیگر کاربردهای نرم افزار حسابداری برای پوشاک قابلیت کدگذاری البسه است. در صورت کدگذاری البسه، به راحتی می‌توان با جست‌وجوی دستی پوشاک مورد نظر و یا وارد کردن کد اختصاصی آن‌ها در سیستم، از وضعیت موجودی آن مطلع شد.

 • محاسبه سود و زیان

محاسبه سود و زیان یکی از مهم‌ترین موضوعات در هر کسب و کاری است. در صنعت پوشاک نیز، افراد شاغل در این حوزه، تمایل دارند که سود و زیان ماهانه خود را برآورد کنند تا بتوانند با مدیریت صحیح‌تر از ضرر و زیان شغلی خود پیشگیری نمایند. مسلما محاسبه سود و زیان به صورت سنتی و دستی جدای از وقت‌گیر بودن، نیازمند پرسنل و کارمندان متعدد است. همچنین گاها خطای انسانی نیز رخ می‌دهد. از طرفی دیگر افراد شاغل در این صنعت هرچقدر که زودتر بتوانند سود و زیان خود را محاسبه کنند، زودتر می‌توانند برای بخش ضرر و زیان آن تدابیر لازم را بیندیشند.

 • دریافت انواع گزارشات مورد نیاز در لحظه

از دیگر مزایای نرم افزارهای حسابداری برای پوشاک اخذ گزارشات مختلف است. از مهم‌ترین این گزارشات می‌توان به گزارش‌های روند فروش هر شعبه فروشگاه‌ها، گزارشات انبارداری، گزارشات براساس عملکرد هر کدام از فروشندگان، گزارشات مربوط به پورسانت فروشندگان، گزارش میزان فعالیت کاربران در نرم افزار حسابداری و…اشاره کرد. همچنین در نرم افزار حسابداری پوشاک این امکان وجود دارد که نرم افزار به پنل مدیریت متصل شود و وی بتواند به تمامی اطلاعات مورد نیاز دسترسی داشته باشد.

امکانات نرم افزار حسابداری برای پوشاک

امکانات نرم افزار حسابداری برای صنایع پوشاک چیست؟

یکی از بهترین ویژگی های نرم افزار حسابداری صنایع پوشاک این است که صرفا برای افراد و صنایع پوشاک طراحی و تولید شده است. به همین دلیل طی بررسی های انجام شده نرم افزار طراحی شده توسط شرکت کاربرد کامپیوتر طراحی رابط کاربری آسان و ساده ای داشته و به راحتی می توانید از ویژگی های منحصر به فرد و قابلیت های مختلف آن استفاده کنید. از جمله بهترین ویژگی ها و امکانات نرم افزار حسابداری برای صنایع پوشاک می توان موارد زیر را نام برد:

 • دارای قابلیت ثبت و صدور پیش فاکتور برای کالاهای مختلف
 • امکان تعریف کدهای اختصاصی برای کالاها و محصولات مختلف
 • امکان تعریف کردن ویژگی های مختلف برای محصولات متفاوت
 • قابلیت محاسبه کردن سود و زیان
 • قابلیت محاسبه کردن مالیات
 • امکان مدیریت کردن آسان موجودی انبار و سایر محصولات به صورت جداگانه
 • قابلیت مدیریت سود و هزینه های تولید
 • قابلیت مدیریت حساب های بانکی
 • قابلیت جستجوی کالاها به صورت دستی یا با جستجوی کد اختصاصی آن ها
 • قابلیت تعریف کردن سایز و گزارش از موجودی هر سایز
 • امکان تعریف و گروه‌ بندی کردن نامحدود کالا
 • قابلیت اعمال تخفیف گروهی روی دسته بندی ‌های مختلف کالا
 • قابلیت فروش قسطی و ثبت اقساط

راهکارهای نرم افزار حسابداری صنایع پوشاک برای کدام صنف ها مناسب است؟

صنعت پوشاک صرفا به فروشگاه های بزرگ یا مغازه های کوچکی که کالاهای پوشاکی توزیع یا عرضه می کنند، محدود نمی شود. بلکه در این حوزه افراد و سایر زیر مجموعه های دیگری مشغول به کار و فعالیت هستند. در واقع شروع فرایند تولید پوشاک از مرحله خرید مواد اولیه، پارچه، همکاری و سفارش به تولیدی ها و کارخانجات لباس، کارخانجات بسته بندی، قیمت گذاری، تعریف حاشیه سود برای محصولات مختلف و … انجام می شود. بنابراین حوزه پوشاک هم یک حوزه پیچیده است که رسیدگی و مدیریت کردن فرایندها و امور مالی آن دشوار و زمان بر است. به همین دلیل می توان گفت خرید نرم افزار حسابداری برای صنایع پوشاک با توجه به این که امکانات منحصر به فرد و ویژگی های قابل توجهی دارد، می توان از آن برای صنایع مختلف و سایر صنف های زیر مجموعه زیر استفاده کرد:

 • تولیدی پوشاک (پوشاک کودک و بزرگسال)
 • فروشندگان پوشاک (فروشندگان پوشاک بچگانه، فروش لباس عروس، عمده فروشان پوشاک و لباس عروس، خرده فروشان لباس و پوشاک)
 • نساجی ها
 • پارچه فروشی ها
 • طراحان لباس
 • خیاطان
 • فروشندگان پوشاک مردانه

مزایای خرید نرم افزار حسابداری برای صنایع پوشاک

به طور کلی، کلیه افراد و سازمان هایی که اقدام به خرید نرم افزار حسابداری می کنند، به دنبال ایجاد نظم و رسیدگی و مدیریت هر چه بهتر به امور و فرایندهای مالی هستند. در واقع این نرم افزار به صورتی طراحی شده که با ارائه قابلیت های ویژه و خاص علاوه بر امکان مدیریت آسان به امور مالی، امکان محاسبه کردن سود و زیان، محاسبه کردن مالیات، تعریف و مشخص کردن حقوق و دستمزد کارگران و کارمندان با توجه به تعریف سطح تحصیلات و سوابق کاری مختلف و … وجود دارد. بنابراین می توان گفت که یکی از بهترین مزایای خرید نرم افزار حسابداری صنایع پوشاک می توان ایجاد نظم و رسیدگی و مدیریت بهتر به امور مالی و جلوگیری از بروز خطرات و مشکلات مالی است.

خرید نرم افزار حسابداری صنایع پوشاک از کاربرد کامیپوتر

تا این قسمت از مقاله به معرفی یکی از بهترین نرم افزارهای کاربردی در زمینه مدیریت امور مالی پرداخته شد. یکی از مهم ترین حوزه هایی که برای مدیریت بهتر فرایندهای مالی به خرید نرم افزار حسابداری نیاز دارند، صنایع پوشاک است. در این مقاله به معرفی مزایا، ویژگی ها و امکانات مختلف نرم افزار حسابداری صنایع پوشاک پرداخته شد. در صورتی که قصد خرید نرم افزار حسابداری برای صنایع پوشاک و استفاده از امکانات مختلف آن را دارید، می توانید از طریق شرکت کاربرد کامپیوتر اقدام به خرید کنید. همچنین در صورت لزوم برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر می توانید با کارشناسان مجرب این مجموعه در تماس باشید.

نرم‌ افزار حسابداری پوشاک، برای چه مشاغلی کاربرد دارد؟

برخلاف تصور بیشتر افراد، صنعت پوشاک صرفا مختص به فروشگاه‌های بزرگ و کوچک توزیع و عرضه البسه نیست. بلکه حوزه پوشاک دارای زیر مجموعه‌های متعددی است که شامل خرید و تهیه مواد اولیه (پارچه البسه)، سفارشات پوشاک به تولیدی‌ها و شرکت‌ها، بسته‌بندی پوشاک، قیمت‌گذاری آن‌ها و… است. درواقع هر کدام از این مراحل، بخش قابل توجهی از تولید پوشاک را به خود اختصاص می‌دهند. فلذا هر کدام از این مراحل نیازمند مدیریت هستند.

نرم افزار حسابداری برای پوشاک در هر کدام از این مراحل نقش قابل توجهی را می‌تواند ایفا کرده و از افزایش قیمت بی‌رویه محصولات جلوگیری کند؛ همچنین سبب می‌شود که فاصله تهیه مواد اولیه (پارچه) تا عرضه البسه به متقاضیان در مدت زمان کوتاه‌تری انجام شود.

از مهم‌ترین اصنافی که می‌توانند با کمک نرم افزار حسابداری پوشاک، روند کاری خود را مدیریت کنند و ارتقاء دهند می‌توان به نساجی‌ها، خیاطان، طراحان لباس، فروشگاه‌های کوچک و بزرگ فروش پوشاک، پارچه فروشی‌ها و همینطور شرکت‌ها و تولیدی‌های پوشاک زنانه و مردانه و بچگانه اشاره کرد.

نرم افزار انبارداری و کاربردهای آن

نرم افزار انبارداری و یا به عبارت دیگر نرم افزار مدیریت انبار (Warehousing and warehouse management software) نرم افزاری است که از آن برای نظارت بر کلیه فرآیندهای انبارداری، مدیریت انبار، اجرا و همینطور بررسی کنترل موجودی انبار استفاده می‌کنند. در واقع نرم افزار انبارداری، جایگزین روش‌های سنتی و دستی انبارگردانی توسط نیروهای انسانی است. این نرم افزار به فرآیندهای پیچیده انبارداری نظم و ترتیب داده است و همچنین به روند انبارداری سرعت می‌بخشد و از بروز خطاهای شایع انسانی نیز پیشگیری می‌کند.

نرم افزار انبارداری این قابلیت را دارد که به عنوان زیر مجموعه سیستم ERP یا به صورت کاملا مستقل، امور مدیریتی انبار را کنترل و ارتقاء دهد. در واقع به کمک نرم افزار انبارداری امکان رصد لحظه‌ای کالاها در انبار از لحظه ورود تا زمان عرضه و توزیع کالاها وجود دارد.

خرید نرم افزار انبارداری در کنار نرم افزار حسابداری پوشاک، می‌توانند مکمل یکدیگر باشند و به روند کاری این صنعت نظم و ترتیب و سرعت دهند.

سخن پایانی

در این مقاله با عنوان آشنایی با نرم افزار حسابداری پوشاک، توضیح داده شد که این نرم افزار یک پلتفرم اختصاصی برای البسه است که تمامی نیازهای تولیدکنندگان، عرضه کنندگان و فروشندگان پوشاک را از صفرتا صد پوشش می‌دهد. از مهم‌ترین قابلیت‌های نرم افزار حسابداری پوشاک می‌توان به بررسی تعداد موجودی کالاها، ثبت و بررسی تعداد سفارشات، ثبت تعداد فروش در هر روز، ماه و سال، محاسبه میزان سود و زیان فروش از هر کدام از محصولات، بررسی کنترل موجودی انبار، محاسبه میزان حقوق و دستمزد کارکنان و همینطور مدیریت حسابرسی‌های مالی و مالیاتی اشاره کرد.

استفاده از نرم افزار حسابداری پوشاک، با ایجاد نظم و ترتیب در فرآیند رسیدگی به امور مالی، مانع از بروز مشکلات مالی می‌شود. همچنین همانطور که توضیح داده شد انواع نرم افزار حسابداری پوشاک در کنار نرم افزارهای انبارداری می‌توانند مکمل‌های یکدیگر باشند و سبب رشد و ارتقاء صنعت پوشاک شوند.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید